Heraklet Bilişim Teknolojileri

Heraklet, bilgisayar bilimleri alanında global değer üreten bilişim teknolojileri kuruluşudur. İstanbul Bakırköy’deki yerleşkesinde siber güvenlik, bilgisayar ağları ve uygulama geliştirme alanlarında hizmet vermektedir.

Skyron UTM Firewall güvenlik cihazı, Gravita endüstriyel otomasyon yazılımı, Atlas App Filo Takip Programı, TextLab İplik-Kumaş Tesis Yazılımı Heraklet markası imzası taşımaktadır. Heraklet, Türkiye Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “İleri teknoloji geliştirici firma” olarak tescil edilmiştir.

Heraklet olarak şirket insan kaynakları politikamız “Önce İnsan” dır. İyi bir şirketin arkasında, en az bir o kadar iyi ve kaliteli bir ekip vardır. Şirket, bir bina  gibidir, tek bir kolon değil yüzlerce kolon o şirketi taşır. Biz şirketimize katılan her bir ekip arkadaşımızı önemsiyor ve hayat standardını yükseltmeyi amaçlıyoruz.

 • %40 Ar-Ge Yatırımı

  Şirket politikası olarak şirket gelirlerimizin %40’ını yüksek teknoloji gerektiren Ar-Ge yatırımlarına ayırıyoruz.

 • Güçlü Takım Oyunu

  Çalışanlarımız arasındaki iletişimi artırmak için etkinlikler düzenliyoruz ve kolay rotasyon imkanı sunuyoruz.

 • Global Çözümler

  Heraklet, Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere, Dünya’nın 50’den fazla ülkesine teknoloji ihraç etmektedir.

 • Sağlam Partner Yapısı

  Heraklet, bilişim teknolojileri alanında, Kaspersky, Esed, Microsoft, IBM gibi firmalarla partnerlik yapmaktadır.

BİLİŞİM YILDIZLARI STAJ PROGRAMI 2021

Heraklet bünyesinde gerçekleştirilecek olan staj programında, adaylara gerçek zamanlı bilgisayar bilimleri projelerinde görev üstlenme, teorik bilgilerini pratiğe dönüştürme imkanı sunulmaktadır. 9 Nisan – 9 Mayıs tarihleri arasında aşağıda bulunan başvuru formu üzerinden staj başvuruları kabul edilecektir. 10 Mayıs’ta form dolduran kişiler, teorik staj sınav olacaktır. Aday öğrenciler 15 Mayıs’ta email bildirimi ve heraklet.com üzerinden ilan edilecektir.

Sınavı geçen öğrencilerin İnternet Sitesi üzerinden ilanından sonra, aday öğrencilerden bir takım çalışmaları staj öncesinde tamamlanması istenmektedir. İşletim Sistemleri, Siber Güvenlik, Web Uygulama Geliştirme, Mobil Uygulama Geliştirme departmanlarının kendi geliştirme programlarını tamamlayan adaylar, firma bünyesinde staja davet edilir.

Bilişim Yıldızları Staj Programı, rutin bir staj sürecinden ziyade gerçek proje tecrübesinin oluşturulması ile öğrenilen bilginin kullanılabilen bir bilgi ve sonrasında ürün haline dönüşmesini sağlayan bir süreçtir.

Geçmiş dönemde staj programlarında yer alan bir çok arkadaşımız, hali hazırda mühendis ve tekniker pozisyonlarında Heraklet’te değer üretmeye devam etmektedir. Staj süresi 8 haftadır, maaş asgari ücretin %30’udur, öğle yemeği imkanı bulunmaktadır.

İşletim Sistemleri (RTOS/GPOS)

Savunma sanayii ürünlerinde kullanılmak üzere gerçek zamanlı işletim sistemi mimarileri, Task scheduling algoritmaları ve unix-like kernel geliştirme işlemleri yapılmaktadır.

Bu kapsamda Clockwork işletim sistemi için uygulamalar, BSD tabanlı sistemler için donanım sürücüleri ve paketler, C/C++ ile uygulama ve yerel API geliştirmeleri yapılmaktadır.

Siber Güvenlik (Penetration Test)

Kurumların yerel ve genel bilgisayar ağlarında donanım, yazılım ve insan kaynaklı güvenlik zafiyetlerinin CEH, OSCP, OWASP sertifikalı sızma testi uzmanları tarafından tespit edilmesi. Sızma testi işlemlerinde; Linux, Kali, Metasploit, Wireshark, Nessus, Nmap, Burp Suite, Ncrack,
Netsparker, Acunetix, SQLNinja vb. uygulamaları kullanılmaktadır.

Web Uygulama Geliştirme (Front-end)

Web Uygulama Geliştirme, müşterilerin ihtiyaçlarını analiz ederek yazılım tabanlı çözümleri tasarlama ve geliştirmeyi hedefler. Bilişim sektöründe çok yol katetmiş bi firma olarak geliştirmiş olduğumuz teknolojiler aracılığıyla digital inovasyonu mümkün kılmaktayız.

Heraklet bünyesinde gerçeklenen Web Uygulama – Front-End projelerinde; JavaScript ES6, jQuery, ReactJs, Vue.js, PHP, Bootstrap, HTML, CSS, SQL teknolojileri kullanılmaktadır.

Mobil Uygulama Geliştirme (Flutter)

Müşterilerin karmaşık süreçlerine sezgisel analiz metodlarıyla üstün UI/UX tasarımı kurgulayarak, verimlilik artırıcı mobil çözümler getiriyoruz. Mobil Uygulama geliştirme ekibimizin geliştirmelerinde; Flutter, Java-Android, Firebase, SQLite, XML, Swift, teknolojileri kullanmaktadır. Mobil projeler bağımsız veya disiplinlerarası projeler kapsamında geliştirilmektedir.

Kaliteli ve Rahat Çalışma Ortamı

ŞİRKET İMKANLARI

 • 300 m2 Spor Salonu

  Ofis çalışanlarının fazla hareketsizlik sonucu boyun ağrısı, bel ağrısı ve diz ağrısına sebep olduğu, vücut kütle boy endeksini bozacak şekilde kilo almaya yol açtığı bilinmektedir. Heraklet çalışanları haftada 90 dakika spor yapıldığında ücretsiz haftalık öğle yemeği hakkı elde etmektedir.

 • Açık Ofis

  Ofisin dilediğiniz bölümünde, yahut bir armutun üstünde, ya da L koltukta çalışabilirsiniz. Oturarak çalışmanın vücuda etkilerini biliyor ve çalışanlarımıza sağlıklı bir çalışma alanı sunuyoruz.

 • Deniz Manzaralı Teras

  Ofis binamızın 16. katında, eşsiz Marmara Denizi manzarasıyla karşılaşırsınız. Denizin engin rahatlığında gün batımının tadını çıkarabilir, keyifle kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

 • Farklı Alanlarda Proje Geliştirme

  Heraklet çalışanlarına, işletim sistemleri, web & mobil uygulama, gömülü yazılım ve bilgisayar ağları alanlarındaki projelere yetenekleri ölçütünde dahil olabilme fırsatı sunar. Kariyerinin başında olan genç profesyoneller farklı deneyimler edinebilir.

 • Starbucks Coffee

  Şirket binasının 20 Metre yakınında, Starbucks Coffee’de iş arkadaşlarınızla kafanızı dağıtabilir, baristalardan ekstra kremalı karamel machiato sipariş edebilirsiniz. 50 metre uzaklıkta bulunan Airport AVM’de dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir ve iş stresinizi dağıtabilirsiniz.

 • Uzun Dönem Staj İmkanı

  Geçmiş dönemde staj programlarında yer alan bir çok arkadaşımız, önce uzun dönem stajyer akabinde mühendis ve tekniker pozisyonlarında Heraklet’te değer üretmeye devam etmektedir. Heraklet, stajyerlerine 6 aya kadar uzun dönem staj imkanı tanımaktadır.

BİRAZDA SİZDEN KONUŞALIM

STAJYERLERDE ARANAN ŞARTLAR

Aranan Şartlar

• Üniversitelerin 4 yıllık programlarının 3. veya 4. sınıfında yer almak.

Tercihen

• Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri, Yazılım Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği

• Teknik becerilerin sınıf dışında uygulanması (örnekler: laboratuvar, araştırma, ders dışı proje ekipleri, gönüllülük, kişisel projeler veya önceki staj / iş deneyimi)

• Güçlü sosyal beceriler (örnekler: bir öğrenci organizasyonuna liderlik etmek veya takımlarda başarılı bir şekilde çalışmak)

Takvim

9 Nisan – 9 Mayıs Başvuru Süreci

10 Mayıs – Staj Sınavı

11 Mayıs – 20 Mayıs Adayların İlanı

20 Mayıs – 15 Haziran Aday Hazırlık Programı

15 Haziran – 15 Ağustos Yaz Dönemi Staj

16 Ağustos – 16 Ekim Güz Dönemi Staj

Staj Kayıt Süresi Dolmuştur.
İlginiz İçin Teşekkür Ederiz.