21. Yüzyıl'da Dijitalleşebilen Kurumlar Ayakta Kalır

Yeterli bilgi teknolojisi olmadan dijital bir gelecek mümkün değildir. Tüm iş operasyonlarını ve süreçlerini birbirine bağlayarak iş akışını dijitalleşen platformlar üzerinden gerçekleştirmek bir zorunluluk haline gelmiştir.
Milyonlarca satır excel verileri, MSSQL veritabanları, access verileri Bilgi Teknolojisinin bir parçası olan veri analizi yöntemleri ile anlamlandırılmaz ise şirket için sadece bir yük oluşturur.
Müşterilerin davranışsal analizleri, üretim planlama personellerinin hata payları gibi verilerin hayatiyetini kavrayan şirketler geleceğe yön verecek.
Yarım saat sürecek bir parça talep formu hazırlama işlemini 1 dakikada göndermiş olmanın uzun vadede şirkete sağlayacağı karı düşünen yönetici şirketi ileri taşıyacak.
Heraklet, verinin kıymetini anlayan şirketlerin ve dijitalleşmenin değerini bilen yöneticilerin en yakın dostudur.

 • Dijitalizasyon

  Firma bünyesinde beyaz yakanın kullandığı ofis programlarının yerine firmaya özel hazırlanmış bilgi teknolojileri ve iş araçları verimi artırır.

 • Kişi/Saat Kazancı

  Zamandan kazanç, personelden kazançtır. Özel bir şirket için geliştirdiğimiz mail botu sayesinde yıllık 500.000 Euro kazanç sağlanmıştır.

 • Veri Kaybına Son

  Veri Yedekleme, kriz anındaki sigortanızdır. Olası bir insan hatası yahut kötü niyetli aksiyon karşısında zararın en aza indirilmesi demektir.

 • Üretim Kazancı

  Üretimin kontrolü ve analizi verimi yükseltir. Ürünün bantta geçirdiği zamanı minimize edip sürdürülebilir hale getirmek Herkaklet’le mümkün.

kurumsal IT danışmanlığı

KURUMSAL IT DANIŞMANLIĞI SERVİS PORTFÖYÜ

Kurumsal IT Danışmanlığı kapsamında BTK‘nın belirlediği teknik mevzuata uygun Veri Merkezi kurulumu, network altyapı sistemlerinin projelendirilmesi ve inşası, network cihaz sistemlerinin firma isterlerine uygun bir şekilde konfigürasyonu hizmetleri verilmektedir.

Veri Merkezi Kurulumu

Veri merkezi kurulumu servis seviyelerinin belirlenmesiyle başlar. Veri merkezlerinin TIER Standartlarına uygun olarak tasarlanması gerekmektedir. Veri merkezi tasarlanırken yapısal vaziyet planları, elektrik ve ups odaları, yangın söndürme sistemleri ele alınır. Bu veriler ışığında müşteri ile bir çalıştay yapılarak teknik şartname oluşturulur.

Network Altyapı Sistemleri

Kurumsal yapıda hizmet veren işletmelerin, iş istasyonları için gerekli olan ağ altyapısı ve topolojisi proje ve teknik şartnamelere uygun şekilde tasarlanır.

Switching, Routing ve Firewall uygulamaları firmaya uzun süre hizmet edecek şekilde CCNA ve CCNP sertifikalı uzmanlarımız tarafından hayata geçirilir.

Anahtar Teslim Çözümler

KURUMSAL IT DANIŞMANLIĞI HİZMETLERİ

 • Veri Merkezi Kurulumu

  Veri merkezlerinin tasarımı, altyapı dizaynı, cihaz seçimi süreçlerinin TIER Standartlarına uygun olması gerekmektedir.

 • Firewall

  SKYRON Firewall UTM cihazı, trafik denetiminin yanı sıra IPS/IDS, 5651 kanununa uygun loglama, içerik filtreleme gibi bir çok özelliği barındırmaktadır

 • Yapısal Kablolama

  WLAN sisteminin çalışmasında yapısal kablolamanın kalitesi, WiFi access pointlerin işlevselliği oldukça önem taşımaktadır.

 • Server Yapıları

  Microsoft windows server, Centos, RedHat enterprise edition kurulumu konfigürasyonları ve devreye alma işlemleri Heraklet hizmet portföyünde mevcuttur.

 • Thin Clientlar

  İşletme giderleri ve enerji tasarrufu sağlayan, hız kazandıran kurumdaki küçük boyutlu işlemleri yerine getirmek için kullanılan istemcilerin sisteme dahil edilmesi.

 • Yedekleme Sistemleri

  Veri kaybı önlemek için geliştirilen Qnob, Acronis Synology, Veeam gibi veri yedekleme yazılımları, NAS cihazları kurumlar için oldukça hayatidir.

IT'yi bir Sorun Olmaktan Çıkardığımız

Kurumsal IT Partnerliği'nde Başarı Hikayelerimiz

Dikey çözüm uzmanlığımız, işletmenizin iş akışını kolaylaştırmasına ve üretkenliği artırmasına olanak tanır. İşiniz ne olursa olsun, Heraklet Bilişim Sistemleri size ve endüstriye uyumlu teknoloji çözümleri ile her zaman yanınızda.

IT Danışmanlığı Altındaki Hizmetlerimizin Detayları İçin Kartlara Tıklayabilirsiniz

 • Network Cihazları

  Veri Merkezleri, Sunucu Odaları için Network cihazlarının tedarik, montaj ve devreye alma hizmetleri tarafımızca gerçekleştirilmektedir.

  Network Cihazlar

 • Network Altyapıları

  Kurumsal işletmelerdeki network altyapıları için yönlendirme yapan router cihazlarının sisteme entegrasyonu bir zorunluluktur.

  Network Altyapıları

 • SKYRON FIREWALL

  Skyron UTM cihazı trafik denetiminin yanı sıra IPS/IDS, 5651 kanununa uygun loglama, içerik filtreleme gibi bir çok özelliği barındırmaktadır.

  Detaylar

 • Veri Merkezi Kurulumu

  Veri merkezi tasarlanırken yapısal vaziyet planlar, elektrik ve ups odaları, yangın söndürme sistemleri ele alınır.

  Veri Merkezi Kurulumu

 • Yapısal Kablolama

  WLAN sisteminin çalışmasında yapısal kablolamanın kalitesi, WiFi access pointlerin işlevselliği oldukça önem taşımaktadır.

  Yapısal Kablolama

Teknolojiye yaptığınız zaman ve vakit israfına bir son vermek ister misiniz? Heraklet sizin için ideal bir IT Partneri olabilir. Bizi Tanıyın

Çalışmaktan gurur duyduğumu bağımsız sektörlerden

KURUMSAL REFERANSLARIMIZ

Dikey çözüm uzmanlığımız, işletmenizin iş akışını kolaylaştırmasına ve üretkenliği artırmasına olanak tanır. Kurum sektörünüz ne olursa olsun, Heraklet sizi yüksek performanslı ve endüstriye uyumlu çözümlere kavuşturmakturur.

hair-of-istanbul-testimonial-logo
siemens-kurumsal-logo-white
nokia-kurumsal-logo
sağlık bakanlığı referans
KBB-white-logo
NEDEN BİZ?

BİZİ FARKLI KILAN 6 ÖZELLİĞİMİZ

 • conversations-4872_af60b258-251e-41af-b238-dfb706d7b3d4

  Hızlı Yanıt

  Destek sistemimizden yahut telefon destek hattımızdan gerçekleştirdiğiniz destek taleplerinin %95’ini* aynı gün çözüyoruz. Türkiye’nin yahut dünyanın neresinde olduğunuz farketmeksizin, cihazınız ya da sisteminizle alakalı sorun tespit ve anahtar kilit çözüm önerilerimizi sizlere sunuyoruz. (*2019 KPI Sonuçlarımıza göre)

 • diploma-2983_a6bb0b64-dbc1-431e-ac00-a83597982a0

  Yetkinlik

  20 yılı aşkın bir süredir dış kaynak IT kullanımında, Veri Merkezi Kurulumundan, hassas kurumsal Ar-Ge projelerine, Bilişim Teknolojileri ve Bilgisayar Bilimi’nin teoriden pratiğe dönüştürüldüğü endüstriler ve uygulama türlerinde deneyim kazandık.

 • messaging-app-4876_473fc710-9ecc-4785-9e78-8c9f00ae9498

  Uluslararası Tecrübe

  Çağın gerekliliği olan globalleşmenin şirketimizin bir çok alanına nüfuz etmesini hedefliyoruz. Yurtdışı pazarlarda rekabet gücü yüksek ve ülkemizi temsil etmeye layık ürünler geliştiriyoruz. Gelişen teknolojileri yakından deneyimlemek ve yön vermek için uluslararası konferansların rutin konuşmacıları ve konuklarıyız

 • flag-2979_1fd1d414-4b4f-4887-a94a-493ba8e0b0c7

  Proje, İnşa, Destek

  Şirketiniz için iş yararını tam olarak anlayarak teknoloji çözümlerini tasarlıyor, değerlendiriyor, gerekçelendiriyoruz. Teklifimiz karşılıklı mutabakatla anlaşmaya döküldükten sonra, projelendirip taahhüt ettiğimiz zaman diliminde sisteminizi inşa ediyor ve olağan & olağanüstü sistemle ilgili her durumda destekçiniz oluyoruz.

 • source-code-1900_d2c3a8cb-9d49-47a9-aa2d-152f24e446d6

  IT’de Tek Adres

  Donanım, yazılım yönetimi ve diğer ilgili teknoloji ihtiyaçları dahil BT altyapınızın tüm yönleri hizmet portföyümüz kapsamına giriyor. Veri merkezi kurulumundan, endüstriyel fabrika otomasyonlarına, ihtiyaca dönük uygulama geliştirmeden (Web&Mobil), siber güvenlik operasyonlarına, ürün ve hizmet portföyümüzle Türkiye için çalışıyoruz.

 • happy-emoji-2947_45d5bb03-c67d-4e73-a316-a5e7f4a9f2f7

  100% Müşteri Memnuniyeti

  Ön fizibilite, teklif, anlaşma süreçlerinde belirtilen tüm maddelere uygun hizmet vererek, müşteri memnuniyeti ana merkeze oturtarak ilişkilerimizi yürütüyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerin sürekliliği ve ilk günkü performansını koruması için 7/24 destek hizmeti veriyoruz.

Teknolojiye ulaşmak için daha fazla zaman ve nakit israfı yapmadan Bizimle İletişime Geçin