Bilgi Kaybından Kurtulmak Sağlam Network Altyapısıyla Mümkün

Kurum içinde gerçekleşen veri alışverişinin kesintisiz, gecikmesiz, güvenli, yedekli ve dışarıdan erişilemez şekilde olması gerekmektedir. Günümüzde bir çok kurumsal yapı IT yönünden sıkıntı yaşamaktadır. İşletme sahipleri; IT ile ilgili bir sorun hakkında endişelenmenize gerek kalmadan birkaç ay geçtiğini düşünün.

Yazılım güncellemeleri veya entegrasyonu ile ilgili bir sıkıntınız olmadığını, kesinti süresi konusunda hayal kırıklığı ile karşılaşmadığınızı ve güvenlik ihlali nedeniyle uyku kaybı yaşamadığınızı düşünün. Tüm bunlar doğru planlanmış, sağlam bir network altyapısıyla mümkün. Şirketinizin eksiksiz bir network altyapısına sahip olması için Heraklet en doğru adrestir.

 • Optimum IT Bütçesi

  Sonu gelmeyen IT masraflarından kurtulmak için düzgün çalışan sağlam bir network altyapısıyla sağlanır. Heraklet Bilişim Sistemleri size güçlü network altyapı sistemleri sunuyor.

 • Güvenilir IT Partnerliği

  Topolojiden kablolamaya Network altyapısına bütünüyle hakim olan teknik ve destek ekibimiz, kurumsal çözümlerde ISO 27001 Bilgi Güvenliği standartları kapsamındadır.

 • Artırılmış Verimlilik

  Düşük bakım maliyeti, kesintisiz veri akışı, güvenli intranet ve internet altyapısıyla işletmeler anlık, kısa ve uzun vadeli perspektifte yüksek verimlilik elde ederler.

 • Operasyonel Güvenlik

  Kurumsal yapıları hedef alan Trojan, Ransomware, Worm gibi virüslerden korunma ve iş istasyonlarındaki işlemlerin kayıt altına alınması operasyonel güvenlik sağlar.

skyron-firewall-datacenter

HERAKLET'İN SUNDUĞU SİBER GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ

Heraklet, bilgisayarlar, sunucular, mobil cihazlar ve internet üzerinden gelebilecek her tür siber saldırıya karşı gereken teknik önlemi müşterilerine sunuyor. Siber güvenlik özel sektör ve kamu kuruluşları dahil tüm kurum kuruluşlar için ciddi bir ihtiyaç ve sigortadır. Bu bağlamda siber olay müdahalesi, Sızma Testi, Skyron UTM Firewall güvenlik cihazı, ağ güvenliği, uygulama güvenliği, yedekleme sistemleri hizmetleri Heraklet bünyesinde sunulmaktadır.

Onaylı Sızma Testi (Penetrasyon Testi)

Sızma testi, kurumların maruz kaldıkları dolandırıcılık ve siber saldırılara karşı önlemler alabilme amacıyla geliştirilmiş olan bir yöntemdir. Sızma testi sürecinde olası güvenlik sıkıntılarını tespit etmek ve önlemek için sistemlere planlı saldırılar oluşturulur. Saldırılarla birlikte sistemin zayıf noktaları tespit edilir. Sonrasında ise güvenliği arttırmaya yönelik adımlar atılırken bu zayıf noktalar dikkate alınarak hareket edilmektedir.

Pentest, siber güvenlik konusunda günümüzde en çok kullanılan uygulamalardan biridir, çünkü bu tür testler sayesinde şirketler siber güvenlik konusunda eksikleri olup olmadığını saldırıya uğramadan önce görebilirler.

Güvenlik Danışmanlığı

Güvenlik danışmanlığının amacı, durum değerlendirmesi yaparak ve yeni güvenlik önlemleri önerileri sunarak müşterilerin bilgi güvenliği ağını koruma altına almaktır. Daha spesifik olarak, müşterilerin varlıklarını korumalarına yardımcı olmak için protokoller, politikalar ve güvenlik planları geliştirme konusunda bilgi aktarılması sürecine güvenlik danışmanlığı denir.

Heraklet’in dünya standartlarında deneyimli uzmanlardan oluşan ekibi, gelecekte maruz kalabileceğiniz herhangi bir siber güvenlik sorununu çözmenize bu şekilde yardımcı olabilir.

Kaynak Kod Analizi

Kaynak kodu analizi, herhangi bir uygulama satılmadan veya dağıtılmaya başlanmadan önce hataları bulmak ve düzeltmek amacıyla bir programın kaynak kodunun test edilmesi anlamına gelir.

Bizimle paylaştığınız kaynak kodunuzu dikkatle inceleriz ve kodun çalışması için sorun oluşturabilecek herhangi bir durumu tam zamanında tespit ederiz. Böylece deneme-yanılma yöntemiyle değil en garanti yolu izleyerek istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

SIEM Çözümleri

Güvenlik Bilgileri ve Olay Yönetimi (SIEM), kurumların sahip oldukları altyapıların genelinde birçok farklı kaynaktan gelen etkinliği toplayan ve analiz eden bir yazılım çözümüdür.

SIEM, ağ cihazları, sunucular, etki alanı denetleyicileri gibi kaynaklardan güvenlik verilerini toplar. Elde edilen bu veriler, tehditleri tespit etmek ve kuruluşların herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmalarını engellemek için kullanılırlar.

Siber Olay Müdahalesi - Kriz Yönetim Merkezi

Siber Olay Yönetimi, bir kuruluşun veri ihlali durumunu veya siber saldırıyı ele alma sürecini tanımlamak için kullanılan bir İfadedir. Siber olay yönetimi bazı durumlarda bahsedilen siber saldırının atlatıldığı sürecin sonrasını da kapsar. Siber olay yönetiminin amacı, siber olay sonucunda oluşacak olan hasarın minimize edilmesi ya da ortadan kaldırılmasıdır. Bunu yaparken hem siber saldırının atlatılma süresi hem de maliyetlerin yanı sıra marka itibarı hasarının da minimumda tutulması için olay etkin bir şekilde yönetilmeye çalışılır.

Bilgi Güvenliği Rehberi

Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberinin temel amacı; bilgi güvenliği risklerinin azaltılması, ortadan kaldırılması ve özellikle gizliliği, bütünlüğü veya erişilebilirliği bozulduğunda milli güvenliği tehdit edebilecek veya kamu düzeninin bozulmasına yol açabilecek kritik bilgi/verinin güvenliğinin sağlanması için asgari güvenlik tedbirlerinin belirlenmesi ve belirlenen tedbirlerin uygulanması için yürütülecek faaliyetlerin tanımlanmasıdır.

Rehber, bilgi işlem birimi barındıran veya bilgi işlem hizmetlerini sözleşmeler çerçevesinde üçüncü taraflardan alan, devlet teşkilatı içerisinde yer alan kurum ve kuruluşlar ile kritik altyapı hizmeti veren işletmeleri kapsamaktadır.

Anahtar Teslim Çözümler

NETWORK ALTYAPI SİSTEM HİZMETLERİ

 • WiFi

  Kablosuz internet hizmeti, iş istasyonları ve ağa kimlik doğrulamalı bir şekilde katılmaya uygun cihazlara sunulan bir ağ paylaşım hizmetidir.

 • Firewall

  SKYRON Firewall UTM cihazı, trafik denetiminin yanı sıra IPS/IDS, 5651 kanununa uygun loglama, içerik filtreleme gibi bir çok özelliği barındırmaktadır

 • Yapısal Kablolama

  WLAN sisteminin çalışmasında yapısal kablolamanın kalitesi, WiFi access pointlerin işlevselliği oldukça önem taşımaktadır.

 • Virtual Private Network

  PulseSecure, NordVPN, ExpressVPN gibi enterprise vpn servislerinin kurulumu ve yönetimi Heraklet hizmet portföyünde mevcuttur.

 • Wireless Local Area Network

  Kurumlarda kesintisiz ağ hizmeti hayatidir. WLAN yapısının kusursuz bir şekilde çalışması bu isterin olmazsa olmazıdır.

 • Enterprise Router Cihazları

  Kurumsal işletmelerdeki network altyapıları için yönlendirme ve anahtarlama yapan router cihazlarının sisteme entegrasyonu bir zorunluluktur.

IT'yi bir Sorun Olmaktan Çıkardığımız

Network Altyapı Çözümleri'nde Başarı Hikayelerimiz

Dikey çözüm uzmanlığımız, işletmenizin iş akışını kolaylaştırmasına ve üretkenliği artırmasına olanak tanır. İşiniz ne olursa olsun, Heraklet Bilişim Sistemleri size ve endüstriye uyumlu teknoloji çözümleri ile her zaman yanınızda.

Siber Güvenlik Hizmetlerimizin Detayları İçin Kartlara Tıklayabilirsiniz

 • Onaylı Sızma Testi

  TSE, PCI-DSS, ISO 27001, CoBIT standartlarını yerine getirilmesi için gerekli olan BDDK, EPDK ve SPK onaylı Sızma Testi için kurumumuz  sertifikalı uzmanlarıyla hizmet vermektedir.

  Onaylı Sızma Testi

 • Routing

  Kurumsal işletmelerdeki network altyapıları için yönlendirme yapan router cihazlarının sisteme entegrasyonu bir zorunluluktur.

  Detaylar

 • SKYRON FIREWALL

  Skyron UTM cihazı trafik denetiminin yanı sıra IPS/IDS, 5651 kanununa uygun loglama, içerik filtreleme gibi bir çok özelliği barındırmaktadır.

  Detaylar

 • WLAN Yapılandırma

  Kurumlarda kesintisiz ağ hizmeti hayati bir rol oynar. WLAN yapısının kusursuz bir şekilde çalışması bu isterin olmazsa olmazıdır.

  Detay

 • Yapısal Kablolama

  WLAN sistemin çalışmasında yapısal kablolamanın kalitesi, WiFi access pointlerin işlevselliği oldukça önem taşımaktadır.

  Detaylar

Teknolojiye yaptığınız zaman ve vakit israfına bir son vermek ister misiniz? Heraklet sizin için ideal bir IT Partneri olabilir. Bizi Tanıyın

Çalışmaktan gurur duyduğumu bağımsız sektörlerden

KURUMSAL REFERANSLARIMIZ

Dikey çözüm uzmanlığımız, işletmenizin iş akışını kolaylaştırmasına ve üretkenliği artırmasına olanak tanır. Kurum sektörünüz ne olursa olsun, Heraklet sizi yüksek performanslı ve endüstriye uyumlu çözümlere kavuşturmakturur.

hair-of-istanbul-testimonial-logo
siemens-kurumsal-logo-white
nokia-kurumsal-logo
sağlık bakanlığı referans
KBB-white-logo
NEDEN BİZ?

BİZİ FARKLI KILAN 6 ÖZELLİĞİMİZ

 • conversations-4872_af60b258-251e-41af-b238-dfb706d7b3d4

  Hızlı Yanıt

  Destek sistemimizden yahut telefon destek hattımızdan gerçekleştirdiğiniz destek taleplerinin %95’ini* aynı gün çözüyoruz. Türkiye’nin yahut dünyanın neresinde olduğunuz farketmeksizin, cihazınız ya da sisteminizle alakalı sorun tespit ve anahtar kilit çözüm önerilerimizi sizlere sunuyoruz. (*2019 KPI Sonuçlarımıza göre)

 • diploma-2983_a6bb0b64-dbc1-431e-ac00-a83597982a0

  Yetkinlik

  20 yılı aşkın bir süredir dış kaynak IT kullanımında, Veri Merkezi Kurulumundan, hassas kurumsal Ar-Ge projelerine, Bilişim Teknolojileri ve Bilgisayar Bilimi’nin teoriden pratiğe dönüştürüldüğü endüstriler ve uygulama türlerinde deneyim kazandık.

 • messaging-app-4876_473fc710-9ecc-4785-9e78-8c9f00ae9498

  Uluslararası Tecrübe

  Çağın gerekliliği olan globalleşmenin şirketimizin bir çok alanına nüfuz etmesini hedefliyoruz. Yurtdışı pazarlarda rekabet gücü yüksek ve ülkemizi temsil etmeye layık ürünler geliştiriyoruz. Gelişen teknolojileri yakından deneyimlemek ve yön vermek için uluslararası konferansların rutin konuşmacıları ve konuklarıyız

 • flag-2979_1fd1d414-4b4f-4887-a94a-493ba8e0b0c7

  Proje, İnşa, Destek

  Şirketiniz için iş yararını tam olarak anlayarak teknoloji çözümlerini tasarlıyor, değerlendiriyor, gerekçelendiriyoruz. Teklifimiz karşılıklı mutabakatla anlaşmaya döküldükten sonra, projelendirip taahhüt ettiğimiz zaman diliminde sisteminizi inşa ediyor ve olağan & olağanüstü sistemle ilgili her durumda destekçiniz oluyoruz.

 • source-code-1900_d2c3a8cb-9d49-47a9-aa2d-152f24e446d6

  IT’de Tek Adres

  Donanım, yazılım yönetimi ve diğer ilgili teknoloji ihtiyaçları dahil BT altyapınızın tüm yönleri hizmet portföyümüz kapsamına giriyor. Veri merkezi kurulumundan, endüstriyel fabrika otomasyonlarına, ihtiyaca dönük uygulama geliştirmeden (Web&Mobil), siber güvenlik operasyonlarına, ürün ve hizmet portföyümüzle Türkiye için çalışıyoruz.

 • happy-emoji-2947_45d5bb03-c67d-4e73-a316-a5e7f4a9f2f7

  100% Müşteri Memnuniyeti

  Ön fizibilite, teklif, anlaşma süreçlerinde belirtilen tüm maddelere uygun hizmet vererek, müşteri memnuniyeti ana merkeze oturtarak ilişkilerimizi yürütüyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerin sürekliliği ve ilk günkü performansını koruması için 7/24 destek hizmeti veriyoruz.

Teknolojiye ulaşmak için daha fazla zaman ve nakit israfı yapmadan Bizimle İletişime Geçin