Bilgi Kaybından Kurtulmak için Sızma Testi ile Mevcut Altyapınızı Test Edin

Sızma testi, test edilen güvenlik önlemlerine karşı kötü niyetli bir saldırının simülasyonunu içerir. Genellikle yöntem ve araçların bir kombinasyonunu kullanılır. Sızma testi, TSE yahut Offensive Security sertifikalı, beyaz şapkalı profesyonel bir test uzmanı tarafından gerçekleştirilir. Ortaya çıkan bulgular, güvenlik önlemlerinin iyileştirilebileceği bir temel sağlar.

Sızma testi, kurumsal şirketlerde muhtemel siber saldırılara ne kadar hazır olduklarını gözler önüne serer. Heraklet olarak, Kıdemli Sızma Testi Uzmanlarımızla firmaların TSE, BDDK, EPDK, ve ISO standartlarında sızma testi ihtiyaçlarını gideriyoruz.

 • EPDK Uyumlu Sızma Testi

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından denetlenen tüm elektronik kontrol sistemleri, ilgili yönetmelikle özellikleri net bir şekilde belirlenmiş sızma testleri aracılığıyla gerçekleştirilir.
  EPDK Uyumlu Sızma Testi

 • ISO 27001 Sızma Testi

  ISO 27001 Bilgi Yönetimi Sistemi Kalite Standardına ulaşabilmek için, sahip olunan siber güvenlik düzeyinin belirlenmesi ve sürekliliğinin korunması zorunludur.
  ISO 27001 Sızma Testi

 • Yerel Ağ Sızma Testi

  Yerel Ağ Sızma Testi, var olan bilgisayar ağ güvenlik sisteminizin ne kadar etkin olduğunun siber saldırgan bakış açısı ile incelenerek tehditlerin ve riskleri belirlemenizi sağlar.
  Yerel Ağ Sızma Testi

 • Web Uygulama Sızma Testi

  Web Uygulama Sızma Testi, simüle edilen siber saldırılar aracılığıyla, istismar edilebilir tüm ayrıntılarını belirlenir ve güvenlik alt yapısına ait özellikler olarak öne çıkar.
  Web Uygulama Sızma Testi

 • SCADA/EKS Sızma Testi

  Çoklu birimleri bir araya getiren ağın kontrolünü, verilerin toplanması, daha verimli bir çalışma için analiz edilmesi, oluşabilecek dağıtım ve hizmet kesintilerinin süresinin azaltılması gibi görevler üstlenen EKS/SCADA sistemleriniz ne kadar güvenli?
  SCADA/EKS Sızma Testi

 • Sosyal Mühendislik Testi

  Sosyal Mühendislik saldırıları, Psikolojik ikna yöntemleri ile teknolojinin bir arada kullanılmasıyla hedefteki kişiye nitelikli bilgi ifşa ettirilmesi ya da istenilen aktivitenin siber saldırgan/hacker tarafından yaptırılmasıdır.
  Sosyal Mühendislik Testi

 • BDDK Onaylı Sızma Testi

  BDDK Onaylı Sızma Testi, son yıllarda giderek artan saldırılar sonucunda bankacılık ve finans sektöründe yoğun bir şekilde hizmet sunan bilgi sistemlerinin güvenlik alt yapısı için BDDK tarafından yasal olarak da zorunlu hale getirilmiştir.
  BDDK Onaylı Sızma Testi

 • TSE Onaylı Sızma Testi

  Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından belirlenmiş sızma testi süreçleri uygulamaları yine TSE tarafından belgelendirilerek yeterliliği kanıtlanmış kurumlarca gerçekleştirilir ve bilgi sistemleri güvenliği konusunda standartların kazanılmasını garantiler.
  TSE Onaylı Sızma Testi

 • Mobil Uygulama Sızma Testi

  Mobil uygulama sızma testi, tersine mühendisliğin kullanılmasıyla gerçekleştirilen, mobil uygulamanın güvenlik zafiyetlerinin belirlenmesini ve elbette giderilmesi yönünde veriler sağlayan bir güvenlik test hizmetidir.
  Mobil Uygulama Sızma Testi

 • DoS ve DDoS Servis Dışı Bırakma Testleri

  DDoS/DoS Testleri, servislerin çeşitli kapasitelere sahip saldırılar karşısında ne kadar süre boyunca hizmetlerine devam edebildiğini, zarar görmeden önce servisin bilgi dahilinde süreli durdurulması emniyetinin sınırının belirlenmesini sağlar.
  DoS ve DDoS Servis Dışı Bırakma Testleri

sızma-testi-pentest-penetrasyon-testi
Siber Güvenlik Önlemleriniz Saldırı Karşısında Ne Kadar Güvenli?

Yakın Zamanda Gerçekleşen
Siber Saldırılar

Siber saldırılar tüm dünyada her an gerçekleşmektedir. Kullanıcı veri ihlali ve hassas bilgi hırsızlığı her kurum için önlem alınması gereken tehdit ve risklerdir. Siber Güvenlik önlemlerini aşan saldırıların nelere mal olduğunu gelin hep birlikte inceleyelim.

Siber Savunma Kurumların Siber Saldırılara Karşı Alabilecekleri Önlemler Dizisidir. Hackerların Amansız Ataklarına Karşı Heraklet Daima Yanınızda!

HERAKLET SİBER GÜVENLİK VE SAVUNMA HİZMETLERİ

 • Antivirüs

  Trojan, Worm, Keylogger, CryptoLocker virüsleri kurumunuzda felakete yol açmadan Heraklet’ten Kaspersky, Eset, Sophos, WatchGuard gibi antivirüs ürünlerini temin edebilirsiniz.

 • Firewall

  Kurum bilgisayar ağ altyapınızı Heraklet tarafından geliştirilen Skyron  Firewall UTM Cihazı ile siber ataklara karşı kuvvetlendirin. Siber Saldırı Tespit ve Önleme, Veri Kaybı Önleme, Antimalware, Web Filtreleme, İçerik Filtreleme, gibi bir çok özellik Skyron bünyesinde hizmetinizde.

 • Sızma Testi

  Bilgisayar sistemilerine, local ve wide area network yapılarına veya web uygulamalarına Heraklet bünyesindeki, CEH ve TSE sertifikalı Güvenlik Uzmanlarınca kurumsal düzeyde BDDK, ISO, EPDK ve TSE uyumlu sızma testi yapılmaktadır.

 • Siber Güvenlik Danışmanlığı

  Network altyapısının güncel siber saldırı vektörleri ve zafiyetleri göz önünde bulundurularak uçtan uca tasarlanması ve muhtemel saldırılara karşı koyabilir hale getirilmesi ve raporlanması.

 • Kaynak  Kod Analizi

  Yazılımların dağıtım ve satışından önce OWASP sertifikalı siber güvenlik uzmanlarımız tarafından analiz edilerek zafiyet analizi yapılması işlemidir.

 • SIEM Çözümleri

  Veri güvenliği için kurumların geliştirmesi gereken stratejilerin tam anlamıyla yüksek teknoloji, güncel metodlar ve kendini kanıtlamış güvenlik cihazlarıyla kurguluyoruz.

NEDEN BİZ?

BİZİ FARKLI KILAN 6 ÖZELLİĞİMİZ

 • conversations-4872_af60b258-251e-41af-b238-dfb706d7b3d4

  Hızlı Yanıt

  Destek sistemimizden yahut telefon destek hattımızdan gerçekleştirdiğiniz destek taleplerinin %95’ini* aynı gün çözüyoruz. Türkiye’nin yahut dünyanın neresinde olduğunuz farketmeksizin, cihazınız ya da sisteminizle alakalı sorun tespit ve anahtar kilit çözüm önerilerimizi sizlere sunuyoruz. (*2019 KPI Sonuçlarımıza göre)

 • diploma-2983_a6bb0b64-dbc1-431e-ac00-a83597982a0

  Yetkinlik

  20 yılı aşkın bir süredir dış kaynak IT kullanımında, Veri Merkezi Kurulumundan, hassas kurumsal Ar-Ge projelerine, Bilişim Teknolojileri ve Bilgisayar Bilimi’nin teoriden pratiğe dönüştürüldüğü endüstriler ve uygulama türlerinde deneyim kazandık.

 • messaging-app-4876_473fc710-9ecc-4785-9e78-8c9f00ae9498

  Uluslararası Tecrübe

  Çağın gerekliliği olan globalleşmenin şirketimizin bir çok alanına nüfuz etmesini hedefliyoruz. Yurtdışı pazarlarda rekabet gücü yüksek ve ülkemizi temsil etmeye layık ürünler geliştiriyoruz. Gelişen teknolojileri yakından deneyimlemek ve yön vermek için uluslararası konferansların rutin konuşmacıları ve konuklarıyız

 • flag-2979_1fd1d414-4b4f-4887-a94a-493ba8e0b0c7

  Proje, İnşa, Destek

  Şirketiniz için iş yararını tam olarak anlayarak teknoloji çözümlerini tasarlıyor, değerlendiriyor, gerekçelendiriyoruz. Teklifimiz karşılıklı mutabakatla anlaşmaya döküldükten sonra, projelendirip taahhüt ettiğimiz zaman diliminde sisteminizi inşa ediyor ve olağan & olağanüstü sistemle ilgili her durumda destekçiniz oluyoruz.

 • source-code-1900_d2c3a8cb-9d49-47a9-aa2d-152f24e446d6

  IT’de Tek Adres

  Donanım, yazılım yönetimi ve diğer ilgili teknoloji ihtiyaçları dahil BT altyapınızın tüm yönleri hizmet portföyümüz kapsamına giriyor. Veri merkezi kurulumundan, endüstriyel fabrika otomasyonlarına, ihtiyaca dönük uygulama geliştirmeden (Web&Mobil), siber güvenlik operasyonlarına, ürün ve hizmet portföyümüzle Türkiye için çalışıyoruz.

 • happy-emoji-2947_45d5bb03-c67d-4e73-a316-a5e7f4a9f2f7

  100% Müşteri Memnuniyeti

  Ön fizibilite, teklif, anlaşma süreçlerinde belirtilen tüm maddelere uygun hizmet vererek, müşteri memnuniyeti ana merkeze oturtarak ilişkilerimizi yürütüyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerin sürekliliği ve ilk günkü performansını koruması için 7/24 destek hizmeti veriyoruz.

Siber Saldırganlar Tarafından Hacklenmeden Önce Kendinize Şu Soruyu Sorun

Güvende Miyim?

Cevap Size Bir Tık Kadar Yakın,