Veri Merkezi Kurulumunda Deneyim ve Güvenilir Teknoloji Fark Yaratır

Kritik devlet kurumlarından, orta ve büyük ölçekte bilgi işlemlerinin gerçeklendiği özel sektör kuruluşlarına, endüstrinin her noktasında her sektörden işletmeye Veri Merkezi Kurulumu hizmetlerimizi sunuyoruz.

Heraklet’in Uptime Institute tarafından belirlenen operasyonel süreklilik, sistem tasarımı ve facility sertifikasyonu kapsamında hizmet kabiliyeti bulunmaktadır. Müşterilerimize hizmet verirken izlediğimiz yol haritası olan teknik şartnamelerde bu tarz uyumluluk ve sertifikasyon yapılarına tam hazır olan sistemler inşa ediyor ve devreye alıyoruz.

 • 7/24 Profesyonel Destek

  Olası bir felaket anında yahut siber saldırı söz konusu olduğunda Heraklet’in profesyonel ekibi 7/24 yanıbaşınızda bulunmaktadır.

 • TIER Standartlarında Topolojiler

  Yıl içinde %99’un üstünde kesintisiz hizmet verebilen bir yapıya sahip olan network topolojilerine sahiptir.

 • Yüksek Güvenlik Protokolleri

  Tesis ve ortam güvenliği için fiziki temasın en aza indirildiği, doğal felaketlere hazırlıklı sistem tasarımına sahiptir.

 • Deneyimli İnsan Kaynağı

  Veri merkezi hizmetleri departmanımız, sertifikasyon sürecini tamamlamış nitelikli insan kaynağından oluşmaktadır.

kurumsal-it-danismanlik-background

HERAKLET'İN SUNDUĞU VERİ MERKEZİ ÇÖZÜMLERİ

Mikro ölçekten makro ölçeğe, veri depolama, sanallaştırma ve bulut teknolojisi uygulamalarını hayata geçiriyoruz. Bu sistemler için gerekli olan güvenlik, tasarım ve altyapı, sertifikasyon ve uyumluluk, ölçeklenebilirlik, bilgi yönetim sistemleri ve profesyonel destek hizmetleri Heraklet servis portföyü kapsamındadır.

Türkiye’nin üretim gücünün bilgi işlem teknolojileri alanında; Sunucu odasından büyük çaplı veri merkezlerine, Dünya standardını yakalamasını sağlıyoruz.

Tasarım ve Altyapı

İleri teknoloji ürünleri olan network donanımların çalışma koşullarını oluşturuyoruz. Tasarım ve Altyapı aşaması, veri merkezinin bulunacağı binanın yapısal vaziyet planının değerlendirilmesi, elektrik, yangın söndürme ve kesintisiz güç kaynağı sistemlerinin projelendirmesini içerir. Bu hizmetteki amaç veri merkezi için sürdürülebilir bir yapısal konumlandırma ve amaca hizmet eden ideal bir altyapı ve cihaz sistemi tasarımı yapılmasıdır.

Zemin yükseltme, soğutma sistemlerinin projelendirilmesi Tasarım ve Altyapı kapsamında yapılmaktadır. Soğutma Sistemlerinde (HVAC) Or-Ay Airduct ile partnerliğimiz bulunmaktadır.

Uyumluluk ve Standardizasyon: TIER Standartları

Uptime Institute tarafından veri merkezleri “Data Center Design Documents, Constructed Data Center Facility, Data Center Operational Sustainability” olmak üzere 3 farklı alanda akredite edilmektedir.

“Design Documents” sertifikası tesisin elektriksel ve mekanik olarak incelenmesini esas alır.

“Data Center Facility” ülkemizde de bilindiği üzere yıl içinde kesintisiz hizmet veren ve felakete karşı yedeklilik kapasitelerine göre yapılan değerlendirmedir.

“Operation Sustainability” kurulu tesis yapısının verimli kullanım ölçümü, tesis yönetimi ve operasyon uygulamalarının kapsamlı değerlendirmesini içerir.

Güvenlik ve Risk Yönetimi

Devreye alınan Veri Merkezi’nin sürdürülebilirliği için gerekli olan en önemli konu güvenlik ve risk yönetimidir. Tesisin güvenlik ve risk yönetimi binanın bulunduğu bölgeden, yapı çevresine, tesis girişlerine ve rock kabinlerine kadar değerlendirilmektedir. Olası siber saldırı ve doğal felaket senaryoları üzerinde çalışılır ve alınacak aksiyonlar tatbik edilerek personellere uygulamalı eğitim verilir.

Risk yönetimi konusunda, Network Operasyon Yönetim yazılımları, nem ve sıcaklık, titreşim, su baskın ve hava kalitesi verilerini işleyerek gerekli durumlarda alarm oluşturur ve ilgili personele SMS, Mail veya çağrı yoluyla alarmın seviyesine göre durumu bildirir. Yangın Söndürme sistemleri başlı başına ele alınması gereken bir güvenlik unsurudur.

Bilgi Yönetimi

Tesis işletme teknik dokümantasyonu, kullanıcı görev ve yetki alanları belirlenir. Tesis hizmetlerinin uygulamaları prosedür halinde çıkarılır ve muhtemel arızaların nasıl giderildiği dokümante edilir. Tüm bunları Veri Merkezi Bilgi Bankası dediğimiz bir veri tabanında toplanır.

Veri Merkezi, DCIM (Data Center Infrastructure Management) Yazılımları ile yönetilir. DCIM yazılımları sayesinde, sahip olunan kapasite net olarak gözlemlenebilir, ısı haritası çıkarılarak yük toplanması tespit edilebilir, enerji yönetimi verimli hale getirilir, servis KPI izlenmeleri yapılır, güç analizi ve muhtemel çöküş senaryolarında yapılacaklar programlanır.

Kısacası Veri Merkezinin Arayüzü DCIM yazılımlarıdır.

Kapasite ve Ölçeklenebilirlik

Veri Merkezinin iş yapabilirliğini sağlayan network altyapısı ve network cihazlarıdır. Network altyapısı; switching, routing ve firewall sistemlerinden oluşur. Network cihaz sistemleri ise server yapıları, yedekleme sistemleri, sanallaştırma sistemlerinden meydana gelir.

Network altyapısı veri paketlerinin kayıpsız bir şekilde düğümler arasındaki iletişimi sağlayan sistemlerdir. Firewalllar özellikle altyapı elemanları olmalarının yanı sıra sistemin kilit güvenlik elemanı olarak da görev yaparlar.

Saldırı tespit ve saldırı önleme dışında, sistem loglarının tutulması, hotspot gateway ve Antivirüs kabiliyeti olan SKYRON Firewall, Heraklet tarafından geliştirilmiştir.

Anahtar Teslim Çözümler

VERİ MERKEZİ HİZMETLERİ

 • TASARIM & ALTYAPI

  Veri merkezleri ve sistem odaları için sürdürülebilir bir yapısal konumlandırma, amaca hizmet eden ideal bir altyapı ve cihaz sistemi projelerini yapıyoruz.

 • SKYRON Firewall

  SKYRON Firewall UTM cihazı, trafik denetiminin yanı sıra saldırı tespit, saldırı önleme, antivirüs, 5651 kanununa uygun loglama, içerik filtreleme gibi bir çok özelliği barındırmaktadır.

 • Network Operasyon Yönetimi

  NOM yazılımları, nem ve sıcaklık, titreşim, su baskın ve hava kalitesi verilerini işleyerek gerekli durumlarda alarm oluşturur ve ilgili personele SMS, Mail veya çağrı yoluyla alarmın seviyesine göre durumu bildirir.

 • Data Center Infrastructure Management

  DCIM ile sahip olunan kapasite net olarak gözlemlenebilir, ısı haritası çıkarılarak yük toplanması tespit edilebilir, enerji yönetimi verimli hale getirilir, servis KPI izlenmeleri yapılır, güç analizi ve muhtemel çöküş senaryolarında yapılacaklar programlanır.

 • Wireless Local Area Network

  Kurumlarda kesintisiz ağ hizmeti hayatidir. WLAN yapısının kusursuz bir şekilde çalışması veri merkezinin olmazsa olmazıdır.

 • TIER Sertifikasyonları

  Uptime Institute tarafından veri merkezleri akreditasyonları yapılmaktadır. Heraklet olarak sunduğumuz hizmetleri TIER Sertifikasyonları kapsamında icra ediyor, bu sertifikasyonlar için akredite süreçlerinde veri merkezlerine danışmanlık veriyoruz.

IT'yi bir Sorun Olmaktan Çıkardığımız

Veri Merkezi Çözümleri'nde Başarı Hikayelerimiz

Dikey çözüm uzmanlığımız, işletmenizin iş akışını kolaylaştırmasına ve üretkenliği artırmasına olanak tanır. İşiniz ne olursa olsun, Heraklet Bilişim Teknolojileri size ve endüstriye uyumlu teknoloji çözümleri ile her zaman yanınızda.

Veri Merkezi Hizmetlerimizin Detayları İçin Kartlara Tıklayabilirsiniz

 • Network Altyapı Sistemleri

  Kurumlarda kullanıcı yönetimi, iş istasyonu çözümleri, intranet yapısı ve buna bağlı switching routing ve firewall sistemlerinin kurulumu bu alanda yer alır.

  Detaylar

 • Network Cihaz Sistemleri

  Kurumsal işletmeler için server yapıları, yedekleme sistemleri, sanallaştırma sistemlerinin projelendirme, kurulum ve montaj, devreye alma işlemlerini kapsar.

  Detaylar

 • SKYRON FIREWALL

  Heraklet’in ürünü olan Skyron UTM cihazı trafik denetiminin yanı sıra saldırı tespit, saldırı önleme, 5651 kanununa uygun loglama, içerik filtreleme gibi bir çok özelliği barındırmaktadır.

  Detaylar

 • Kurumsal IT Partnerliği

  Network ve iş istasyonlarının Internet altyapısı, kullanıcı yetki yönetimi, yedekleme sistemleri, siber güvenlik gibi konularda danışmanlık hizmetleri veriyoruz.

  Detaylar

 • Endüstriyel Ar-Ge Danışmanlığı

  Firma içi verimlilik için yahut çıkarılan bir ürün için, 20 yıllık network ve programlama deneyimimizle Ar-Ge projelerine danışmanlık veriyoruz.

  Detaylar

Teknolojiye yaptığınız zaman ve vakit israfına bir son vermek ister misiniz? Heraklet sizin için ideal bir IT Partneri olabilir. Bizi Tanıyın

Çalışmaktan gurur duyduğumu bağımsız sektörlerden

KURUMSAL REFERANSLARIMIZ

Dikey çözüm uzmanlığımız, işletmenizin iş akışını kolaylaştırmasına ve üretkenliği artırmasına olanak tanır. Kurum sektörünüz ne olursa olsun, Heraklet sizi yüksek performanslı ve endüstriye uyumlu çözümlere kavuşturmakturur.

hair-of-istanbul-testimonial-logo
siemens-kurumsal-logo-white
nokia-kurumsal-logo
sağlık bakanlığı referans
KBB-white-logo
NEDEN BİZ?

BİZİ FARKLI KILAN 6 ÖZELLİĞİMİZ

 • conversations-4872_af60b258-251e-41af-b238-dfb706d7b3d4

  Hızlı Yanıt

  Destek sistemimizden yahut telefon destek hattımızdan gerçekleştirdiğiniz destek taleplerinin %95’ini* aynı gün çözüyoruz. Türkiye’nin yahut dünyanın neresinde olduğunuz farketmeksizin, cihazınız ya da sisteminizle alakalı sorun tespit ve anahtar kilit çözüm önerilerimizi sizlere sunuyoruz. (*2019 KPI Sonuçlarımıza göre)

 • diploma-2983_a6bb0b64-dbc1-431e-ac00-a83597982a0

  Yetkinlik

  20 yılı aşkın bir süredir dış kaynak IT kullanımında, Veri Merkezi Kurulumundan, hassas kurumsal Ar-Ge projelerine, Bilişim Teknolojileri ve Bilgisayar Bilimi’nin teoriden pratiğe dönüştürüldüğü endüstriler ve uygulama türlerinde deneyim kazandık.

 • messaging-app-4876_473fc710-9ecc-4785-9e78-8c9f00ae9498

  Uluslararası Tecrübe

  Çağın gerekliliği olan globalleşmenin şirketimizin bir çok alanına nüfuz etmesini hedefliyoruz. Yurtdışı pazarlarda rekabet gücü yüksek ve ülkemizi temsil etmeye layık ürünler geliştiriyoruz. Gelişen teknolojileri yakından deneyimlemek ve yön vermek için uluslararası konferansların rutin konuşmacıları ve konuklarıyız

 • flag-2979_1fd1d414-4b4f-4887-a94a-493ba8e0b0c7

  Proje, İnşa, Destek

  Şirketiniz için iş yararını tam olarak anlayarak teknoloji çözümlerini tasarlıyor, değerlendiriyor, gerekçelendiriyoruz. Teklifimiz karşılıklı mutabakatla anlaşmaya döküldükten sonra, projelendirip taahhüt ettiğimiz zaman diliminde sisteminizi inşa ediyor ve olağan & olağanüstü sistemle ilgili her durumda destekçiniz oluyoruz.

 • source-code-1900_d2c3a8cb-9d49-47a9-aa2d-152f24e446d6

  IT’de Tek Adres

  Donanım, yazılım yönetimi ve diğer ilgili teknoloji ihtiyaçları dahil BT altyapınızın tüm yönleri hizmet portföyümüz kapsamına giriyor. Veri merkezi kurulumundan, endüstriyel fabrika otomasyonlarına, ihtiyaca dönük uygulama geliştirmeden (Web&Mobil), siber güvenlik operasyonlarına, ürün ve hizmet portföyümüzle Türkiye için çalışıyoruz.

 • happy-emoji-2947_45d5bb03-c67d-4e73-a316-a5e7f4a9f2f7

  100% Müşteri Memnuniyeti

  Ön fizibilite, teklif, anlaşma süreçlerinde belirtilen tüm maddelere uygun hizmet vererek, müşteri memnuniyeti ana merkeze oturtarak ilişkilerimizi yürütüyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerin sürekliliği ve ilk günkü performansını koruması için 7/24 destek hizmeti veriyoruz.

Teknolojiye ulaşmak için daha fazla zaman ve nakit israfı yapmadan Bizimle İletişime Geçin