İş İlanı: CCNP Sertifikası Sahibi Kıdemli Network Uzmanı Arıyoruz.

Akademi

web geliştirme araçları nelerdir heraklet bilişim teknolojileri
Geliştirici Araçları Web Uygulama Geliştirme

İllüstrasyon Yapmak İçin Kullanılabilecek Web Geliştirme Araçları

Web geliştirme için CSS, HTML, JavaScript, PHP, Node.js gibi çeşitli programlama dilleri ve kütüphaneler kullanılmaktadır. Web geliştiriciler zamanla daha hızlı kod yazmak, verimli çalışmak, etkileyici tasarımlar yapmak isterler. Bu noktada kullanılan programlama dilleri ile birlikte web geliştirme araçlarına ihtiyaç duyarlar. Kullanılan web geliştirme araçları illüstrasyon, tasarım, verimlilik, geliştirme alanlarında kullanılmaktadır. Bu yazıda web geliştiricilerin daha iyi İllüstrasyon Yapmak İçin Kullanabilecekleri Web Geliştirme Araçları tanıtılmıştır.

Illüstrasyon

İllüstrasyon bir web sitesi geliştirirken bir ürünün satılmasına veya bir mesajın iletilmesine yardımcı olmak amacıyla, orijinal bir resim geliştirmektir. Web geliştiriciler için orijinal tasarım yapmak her zaman kolay olmamaktadır. Orijinal resimleri geliştirirken kullanılabilecek birçok web geliştirme aracı vardır.

web illüstrasyon heraklet bilişim teknolojileri

İllüstrasyon Yapacak Programcıların İşini Kolaylaştıracak En İyi Araçlar

Error 404

Bir web sitesi bir problem olduğu vakit 404 Found hatası verebilir. Pek çok kullanıcı böyle bir hata aldığında ne yapacağını bilemez. Bu yüzden web geliştiricileri yaptıkları web sitesi için özel 404 Found sayfası tasarlayarak kullanıcılara yol göstermek ister. Error 404 web geliştirme aracı, 404 sayfası tasarlayabilmek için kullanabileceğiniz illüstrasyonları bulmak için oldukça farklı seçeneğe sahiptir. Böylelikle etkileyici 404 sayfaları yapmak mümkün olmaktadır.

Blush

Blush sahip olduğu tüm resimleri kişisel ya da kurumsal olarak kullanmak için ücretsiz olarak indirmenize izin verir. İstediğiniz gibi tasarlanmış öğeleri kullanabilir, sayfanıza özel hale getirebilirsiniz. Eğer Blush geliştirme aracındaki resimleri beğenmezseniz yenilerini oluşturmak için ise birçok illüstrasyon stiline de sahiptir.

Smash Illustrations

Smash Illustrations, ticari ve kişisel kullanım için ücretsiz olarak basit çizimler içerir. 250’den fazla nesne ve karakter ile 20’den fazla benzersiz stile sahiptir. Böylece illüstrasyonlarınızı istediğiniz gibi oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz illüstrasyonları istediğiniz formatta indirebilirsiniz. Bu özelliği sayesinde oldukça kullanılan bir sitedir.

web geliştirme araçları smash illustrastions

Control

Ücretsiz olarak sağlam ve yüksek kaliteli çizimler yapabilmeye olanak sağlar. Ticari ve kişisel kullanım için oldukça popülerdirler. 108’den fazla özelleştirilebilir özel illüstrasyona sahiptir. Eğer yaptığınız illüstrasyonları png ya da SVG formatında indirmek isterseniz 38 dolar ücret ödemeniz gerekmektedir.

DrawKit

DrawKit bir çerçevedir ancak mimarisi basittir. Basit yapısı sebebi ile çok kısa süre de öğrenilmektedir ve 220’den fazla ücretsiz illüstrasyon içermektedir. Ayrıca, havalı ve şık web sitesi geliştirmek için animasyonlu illüstrasyonlar sunmaktadır. Seçilen dosyaları SVG ve png formatında indirmeye olanak sağlar. Oluşturduğunuz illüstrasyonu paylaşarak diğer web geliştiricilerin sizden ilham almasını sağlayabilirsiniz.

Mixkit

Pek çok illüstrasyon kategorisine, hazır videolara ve müziğe sahiptir. Mixkit’ in sahip olduğu hazır video ve müzikler, ücretsiz bir şekilde kullanılabilir. Böylelikle tasarımcılar hiçbir telif sorunu yaşamadan videoları indirip ve kopyalayabilir. Tasarımcılar aynı zamanda indirdikleri müzik ve hazır videolar üzerinde istediği değişikliği yapabilir.

Open Doodles

Eğer kaba taslak çizimler yapmak istiyorsanız Open Doodles en kullanışlı web geliştirme aracıdır. Hazır doodle araçlarına sahip olması çizimleri oldukça kolaylaştırmaktadır. Hazır resimleri değiştirebilir, düzenleyebilir ve ücretsiz bir biçimde kullanabilirsiniz.

Free Illustrations

Eğer açılış sayfasının harika görünmesini istiyorsanız Free Illustrations, geliştirme için mükemmel olan birçok çizim arka planına sahiptir. İçinde birçok hazır açılış ekranı fotoğrafı vardır. İstersiniz bu fotoğrafları kullanabilirsiniz. Eğer kendi açılış sayfanızı yapmak isterseniz Free Illustrations’ta ilham veren pek çok fotoğraf bulunmaktadır.

Delesign

Delesign size birçok temiz illüstrasyonu ücretsiz olarak verir. En güçlü yönü çok çeşitli içeriklere sahip olmasıdır. Web sitesi, sosyal medya paylaşımları, blog sayfaları, e-posta bültenleri ve daha fazlası için telifsiz ve ücretsiz tasarımlara sahiptir. Bu kadar farklı web sayfaları için içeriğe sahip olması Delesign geliştirme aracını oldukça popüler yapmaktadır.