İş İlanı: CCNP Sertifikası Sahibi Kıdemli Network Uzmanı Arıyoruz.

Akademi

Web Geliştirme İçin En İyi 10 Youtube Kanalı Heraklet Bilişim Teknolojileri
Geliştirici Araçları Web Uygulama Geliştirme Yazılım

Web Geliştirme İçin En İyi 10 Youtube Kanalı

Web geliştirici olmak için en temelde HTML, CSS, JavaScript öğrenilmesi gereken konulardır. Web geliştiricileri web geliştirmede ilerlerken hazır kütüphanelere, çeşitli programlama dillerine ve web geliştirme araçlarına ihtiyaç duymaktadır. Öğrenilebilecek bu kadar çok konunun olduğu web geliştirme dünyasında doğru yerlerden doğru bilgileri öğrenmek çok önemlidir. En büyük bilgi kaynaklarından biri olan Youtube, web geliştirme ile ilgili sayısız içeriğe sahiptir. İçeriklerin sistematik olmaması ve bazı içeriklerin kalitesiz olması gibi sorunlardan dolayı sizin için Youtube kanallarını inceledik. Bu yazımızda web geliştirme için en iyi 10 Youtube kanalı ve içerikleri tanıtılmıştır.

The New Boston

The New Boston, 4.200’den fazla video ve 1 milyon üzeri aboneye sahiptir. İngilizce bir kanaldır. Her konuya özel bir oynatma listesine sahip olması öğrenmek istediğiniz bir konuyu rahat öğrenmenize yardımcı olmaktadır. The New Boston, İngilizce youtube kanalı olduğu için hem ingilizce gelişiminizi hem de teknik olarak gelişiminizi desteklemektedir.

ECMAsCRİPT 6, React JS/Redux, Django, Angular 2, Gulp, Git, Python, SEO, SCSS, Grunt, Illustrator, MongoDB, PHP, Java, Ruby, Objective ile ilgili içerikler vardır.

DEREK BANAS

JavaScript’i videolarla öğrenmek ve projeler yaparak kendinizi geliştirmek istiyorsanız faydalı bir youtube kanalıdır. JavaScript dışında birçok kütüphane ile ilgili öğretici videolara sahiptir. Aynı zamanda elektrik projelerinin ya da farklı programlama dillerini anlatan videolarının olması youtube içeriği olarak dikkat çekmektedir.

Bootstrap, Node.JS, Express, MongoDB, JQuery, React, Vue, HTML, C#, Visual Basic, dJANGO, Ptthon, Angular JS, CSS, Ruby and Rails, HTML, PHP ile ilgili içerikler vardır.

JREAM

Birçok web geliştirme aracı için video içeriklerine sahiptir. Basit seviyede öğrenmek istediğiniz konular varsa bu kanal tam size göredir. Youtube içeriklerini farklı oynatma listesi halinde paylaştıkları için rahatlıkla istediğiniz videolara ulaşabilirsiniz.

PHP, SQL, JavaScript, CSS, HTML ile ilgili içerikler vardır.

ADAM KHOURY

200.000’e yakın abonesiyle, programlamayı çok iyi şekilde öğreten videolara sahip bir Youtube kanalıdır. E-Web geliştirmek isteyenler için çok çeşitli içeriklere sahip video serileri bulunmaktadır.

JavaScript, PHP, MySQL, HTML, CSS , jQuery, Python, Photoshop, Illustratorile ilgili içerikler vardır.

CODECOURSE

CodeCourse, PHP Akademisi olarak bilinmektedir. Özellikle görseller ile öğrenmeyi sevenler için eğitici içeriklere sahiptir. Sadece PHP değil başka diller için de eğitim videoları mevcuttur.

JavaScript, CSS, PHP ( laravel, Symfony, Slim) ile ilgili içerikler vardır

Sadık Turan

Web sitesi geliştirmek isteyenler için çok sayıda içeriğe sahip bir kanaldır. Anlattığı konuları hiç bilmeyenlere göre anlatıyor olması öğrenmeyi oldukça kolaylaştırmaktadır. Aktif bir şekilde videoların güncellenmesi, kalitesini arttıran en önemli faktördür. Ayrıca Udemy içinde de içeriklere sahiptir. Sadık Turan’ın telegram, youtube ya da diğer paylaşım platformlarını aktif olarak kullanması içerikleri izleyen kişilerin de kendi aralarında bilgi alışverişi yapmalarını sağlamaktadır. Udemy eğitimlerinden ya da youtube’da paylaştığı videolara geri dönüşler oldukça olumludur.

Python, React, Asp.Net, JavaScript, Bootstrap ile ilgili içerikler vardır.

PROTOTURK

Web tasarım ve web yazılıma yeni başlayanlar için kaliteli içeriklere sahip bir Youtube kanalıdır. Hem front-end hem de back-end alanında güzel eğitim videolarına sahip bir kanaldır.

jQuery, PHP, CSS, laravel ile ilgili içerikler vardır.

Yazılım Bilimi

Yazılım Bilimi kanalı genel olarak Python, CSS, HTML gibi kritik araçlar hakkında ileri derecede dersler vermektedir. Genellikle mühendislik okuyan öğrencilerin takip ettiği bu kanal yeni başlayanlar için de oldukça öğreticidir.

Python , C , HTML5 , CSS3 , Php , Android ile ilgili içerikler vardır.

Bilgisayar Kavramları

Doç. Dr. Şadi Evren Şeker, lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini bilgisayar mühendisliği bölümlerinde tamamlamıştır. Yapay zeka, akan veri madenciliği ve iş zekası konularında çalışmalar yürütmektedir. Ayrıca üniversitelerde gerçekleştirilen pek çok etkinliğe katılarak bilgi birikimini aktarmıştır. Bu bilgileri aynı zamanda kendi youtube kanalı üzerinden de aktarmaya devam etmektedir. Bilgisayar Kavramları yazılım ile alakalı yüzlerce içeriğe sahip olan bir youtube kanalıdır. Web geliştirme ile alakalı çok sayıda videoya sahiptir. Her web geliştiricisinin mutlaka takip etmesi gereken bir kanaldır. Ayrıca bilgisayar mühendisliği okuyan her

Python, Django, Node.JS, HTML, SQL ile ilgili içerikler vardır.

Yakın Kampüs

Yakın kampüs web alanında eğitim videolarına sahiptir. Web geliştirme dünyası ile ilgili seminer videoları olması yeni başlayanlar için sorularına cevap bulabileceği bir ortam sunmaktadır. Aynı zamanda web siteleri üzerinden de çeşitli eğitim video paylaşımı yapılmaktadır.

HTML, CSS, JavaScript, Photoshop ile ilgili içerikler vardır.